Tüm Alışverişlerinizde Kargo Ücretsiz

Teslimat ve Kargo


Teslimat anında herhangi bir ücret ödeyecek miyim?
Sitemizde satılan tüm ürünler ücretsiz kargo ile satılmaktadır. Teslimat sırasında sizden ücret talep edilemez.
Kargo görevlisi gönderiyi kapıma kadar getirecek mi?
Sipariş ettiğiniz ürün 30kg ve üzeri olması durumunda kargo görevlisinin gönderiyi kata çıkarmadan bina kapısında teslim etme hakkı bulunmaktadır. Bu durumun firmamızla alakası olmayıp kargo görevlisinin inisiyatifindedir.
Teslimat adresinde ben yoksam, siparişim kime teslim edilecek?
Siparişinizin teslim edileceği gün belirtilen adreste bulunmamanız durumunda teslimatınız adreste bulunan herhangi bir yakınınıza yapılacaktır.
Sizlere hiçbir şekilde ulaşılamadığı durumlarda ise kargo yetkilisi, adresinize bir haber kağıdı bırakacaktır. Siparişinizi bu haber kağıdı ile birlikte 3 gün içerisinde ilgili şubeden alabilirsiniz. Aynı zamanda kargo şirketleri teslimat prosedürleri değişiklik gösterebileceği için kargonuzun bulunduğu şube ile iletişime geçmenizi tavsiye ederiz.
Teslim süresini aşmanız durumunda ürününüz kargo şirketi tarafından depo adresimize geri gönderilecektir.
Siparişini verdiğim ürün ne zaman kargoya verilir, ne kadar sürede elime geçer?
Mimilos olarak sizlere en iyi hizmeti sunmak adına çoğu üründe stoklu çalışmaktayız. Renk ve model seçeneğinin fazla olmasından dolayı maalesef tüm bahçe mobilyası ürünlerinde stoklu çalışamamaktayız. Bu ürün modelleri sipariş üzerine tedarik edilip gönderilmektedir.
Stoğumuzda mevcut olan ürünler en geç bir sonraki iş günü kargoya teslim edilmektedir.
Tedarik usulü çalışılan ürünler de 3-7 iş günü içinde kargoya teslim edilmektedir.
Siparişimdeki ürün/ürünler yanlış geldi, ne yapmalıyım?
Siparişini verdiğiniz ürün ile size gönderilen ürün birbiri ile aynı değilse ürününüzle ilgili yaşadığınız sorunlar için 0549 540 22 61 numaralı müşteri hizmetleri numaramızı arayabilir veya Whatsapp üzerinden mesaj gönderebilirsiniz. Müşteri hizmetleri yetkilimiz ile yapacağınız görüşmenin ardından size verilen kargo gönderi kodu ile ürününüzü hiçbir kargo ücreti ödemeden adresimize geri gönderebilirsiniz. Talebinizin işleme alınabilmesi için 14 günlük yasal iade sürenizi aşmamanızı rica ederiz.
Kargo ile gelen ürün eksik çıktı, ne yapmalıyım?
Sipariş ettiğiniz üründe eksik parça olması halinde ilk yapmanız gereken ürünle birlikte gönderilmekte olan kurulum kılavuzundan hangi parçanın eksik olduğunu belirlemektir. Daha sonra eksik parçanın kodunu ve sipariş numaranızı (0212) 659 82 93 veya 0549 540 22 61 numaralı telefonlardan bize iletiniz. Yoğunluktan veya mesai saatlerimiz dışında oluğundan dolayı arama yolu ile telefonlarımıza ulaşamamanız durumunda [email protected] adresine e-posta veya 0549 540 22 61 numaralı telefona Whatsapp mesajı gönderebilirsiniz. Talebiniz en kısa sürede ilgili arkadaşlarımız tarafından işleme alınarak tarafınıza parça gönderimi sağlanacaktır.
Hasarlı paketleri teslim almalı mıyım?
Siparişiniz size ulaştığında, gönderi paketinde herhangi bir bozulma ya da şüpheli durum tespit ederseniz lütfen kargoyu teslim almayınız. Kargo görevlisinden tutanak tutmasını isteyip en kısa sürede müşteri hizmetleri temsilcimizle iletişime geçiniz. Sorunlu olduğunu düşündüğünüz bir paketi, teslim fişini imzalayıp kabul ettiğiniz takdirde taşıma sırasında gerçekleşen hasar, kaybolma gibi durumların tespit edilme ihtimali ortadan kalkar. Bu durumda kargonuzun taşınması sırasında oluşabilecek hasarlardan dolayı kargo firması sorumlu tutulamaz. Kargo teslim fişi siparişinizin hasarsız ve eksiksiz bir şekilde size ulaştığını, bunun da sizin tarafınızdan onaylandığını gösterir belgedir. Kargonuzla ilgili en ufak şüphe duymanız halinde lütfen görevliden tutanak tutmalarını isteyiniz.
Kurulumdan sonra üründe sorun olduğunu gördüm, ne yapmalıyım?
Öncelikle problemi teşhis ederek tarafımıza e-posta veya Whatsapp mesajı olarak durumu iletmenizi rica ederiz. Akabinde Servis Sonrası hizmetler ekibimizden arkadaşlarımız sizlerle irtibata geçeceklerdir.
E-posta adresimiz: [email protected] / Whatsapp hattı: 0549 540 22 61