Tüm Alışverişlerinizde Kargo Ücretsiz

Sipariş İade Süreci


İade koşullarınız nelerdir?
İade işleminizin yapılabilmesi için ürünlerin kullanılmamış, etiketinin koparılmamış, tadilat görmemiş ve satılabilirlik özelliğinin kaybedilmemiş olması gerekmektedir.
İade edilmek istenen ürün ve eğer varsa beraberinde gönderilmiş hediyesive tüm aksesuarları eksiksiz şekilde orijinal kartonunda gönderi esnasında hasar almayacak şekilde kargoya teslim edilmelidir
Kargo esnasında hasar almış ürünlerin iadesi için teslimat sırasında kargo görevlisine tutturulan hasar tespit tutanağını da iade ürün ile birlikte tarafımıza iletmeniz gerekmektedir. Tazmin süreci başlatılamayacağından dolayı tutanaksız yapılan iade talepleri reddedilmektedir.
İade süresi teslimattan sonraki 14 gündür. Bu süreyi aşan durumlarda iadetalepleriniz işleme alınmayacaktır.
Satın alınan ürünlerde sadece iade yapılabilir, değişim uygulamamız bulunmamaktadır.
Ürün iade aşamaları nelerdir?
Sipariş için iade talebi oluşturulduktan sonra iade edilmek istenen ürün beraberinde gönderilen tüm aksesuarları ile eksiksiz şekilde orijinal kartonunda gönderi esnasında hasar almayacak şekilde anlaşmalı kargo firmalarımızdan birine cari kodumuz ile teslim edilmelidir.İade işleminde anlaşmalı kargo firmalarımızdan biri ile gönderim yapmanız durumunda herhangi bir ücret ödemeniz gerekmemektedir. Farklı bir kargo firması ile gönderim yapmak isterseniz kargo ücretinin tarafınızdan karşılanması gerekmektedir.
İade ürününüzün bize ulaşmasını takiben, yetkililerimizce yapılacak incelemelerin ardından kullanımdan kaynaklanan bir hata tespit edilmediği takdirde, ürün bedeli hesabınıza veya kartınıza iade edilecektir.
Teslim alındıktan sonraki 14 gün içerisinde bilgi verilmeyen ya da satılabilirliği bozulan ürünler, Mimilos tarafından iade alınmayacaktır
Online mağazanızdan satın alınan ürünlerin iade süresi kaç gündür?
Online mağazamızdan satın aldığınız ürünleri, Mesafeli Satış Sözleşmesi gereğince teslim tarihinden itibaren ondört (14) gün içerisinde iade edebilirsiniz.
Kusurlu ürünlerin iade süresi 30 gündür.
Bu süreyi aşan durumlarda iade talepleriniz işleme alınmayacaktır
Neden sadece ilk 14 gün içinde iade kabul ediliyor?
Tüketici Kanunu’nda yer alan Sebep Göstermeden Cayma Hakkı, ürünü teslim aldığınız tarihten sonraki ilk 14 günlük süreyi içeriyor. Satın almış olduğunuz ürünü bu süre içerisinde iade edebilirsiniz. Ürünü herhangi bir üretim hatasından dolayı iade etmek istediğinizde ise iade süresi 30 gündür. •