Tüm Alışverişlerinizde Kargo Ücretsiz

Tv Ünitesi Seçimi Yaparken Nelere Dikkat Edilmeli?

Tv Ünitesi Seçimi Yaparken Nelere Dikkat Edilmeli?

Tv Ünitesi Seçimi Yaparken Nelere Dikkat Edilmeli?TV ünitesi modern salonların en önemli parçalarından biri olarak dikkat çeken, en önemli mobilyalardan biridir.
TV ünitesi seçerken son derece önemli olan iç dekorasyon detaylarını dikkate almalısınız. Salonunuzu olabildiğince kişiselleştirmenize ve yaşam alanınızı olabildiğince iyi düzenlemenize yardımcı olmak için; Yeni mobilyanızı kullanışlı, estetik ve işlevsel bir unsur haline getirmek için beş temel kriteri keşfedin.
TV için mobilya seçimi, popülerlikleri nedeniyle o kadar geniştir ki kendimiz için doğru modeli kolayca seçebiliriz. Ancak, duracağı iç mekanla uyumlu olması gerektiğini unutmamak gerekir. Dolap, yalnızca üretim tarzı açısından odanın düzenine uygun olmalıdır. Ama aynı zamanda renk paletine de uyum sağlaması gerekir.
Geniş bir oturma odası, karanlık modeller veya bir TV sehpası kitaplığı ile cezbedilebilir; daha küçük bir oda için, alanı genişleten hafif bir şey seçmek daha iyidir. Klasik desenleri sevenler, şüphesiz bir TV rafının veya ince bir TV sehpasının zarafetini veya ahşap tonlarında asılı tasarımı seveceklerdir. Peki tv ünitesi seçimi nasıl yapılır, şimdi ona dönelim.

TV Ünitesi Seçimi


Tv sehpası da odadaki malzemelerin istenilen kontrastına göre seçilebilir. Bu teklif kesinlikle çağdaş iç mekanların (ahşap ve metal) sevenlerine hitap edecektir. Arka duvara da dikkat etmeye değer. Oturma odası etkileyici renk veya desenlerde düzenlenmişse, nötr renklerde (beyaz, bej, gri, siyah) TV mobilyaları en iyi çözüm olacaktır.
TV'nin arkasında nötr bir arka plana sahipseniz. O zaman biraz daha tuhaflaşabilir ve tasarımında daha sofistike bir TV sehpası modeli seçebilirsiniz. Ayrıca LED arka aydınlatmalı bir model denemeye değer . Böyle bir çözüm, odaya benzersiz bir zarafet verecek ve optik olarak ısıtacaktır. Tv ünitesi çeşitleri kullanarak en doğru seçimi yapmanız mümkün olacaktır.

Yükseklik ve Göz Mesafesi Önemli


Görüntü kalitesinden tam anlamıyla faydalanmak için televizyonunuzu doğru konumlandırmak ve ihtiyacınıza göre televizyon sehpası seçmek önemlidir.
Gerçekten de TV sehpası çok yüksek olmamalıdır; ekranın merkezi gözlerinizin ortasında olmalıdır. Optimum olması için televizyon izlerken boynunuzu ne alçaltmalı ne de çok fazla kaldırmalısınız. Bu pozisyon omurganız ve boynunuz için sağlıksızdır. Montaj için en iyi çözümün yaklaşık 50 cm - 60 cm yüksekliği olduğu varsayılmaktadır.
Ayrıca TV dolabının oturma odasındaki diğer mobilyaların ölçüleri ile uyumlu olması gerekmektedir. Ekranın önüne oturmaya gittiğinizde TV sehpası da görüş alanınızın merkezinde olacaktır.
Doğru mesafeyi seçmek de önemlidir . Burada herkese uyan tek bir çözüm yok. Ayar esas olarak TV'nizin boyutuna ve çözünürlüğüne bağlıdır.
Full HD televizyonlarda ekranın her bir inçi 4,2 cm uzaktadır . Örneğin 65 inç, 273 cm'lik bir mesafe gerektirir.
Öte yandan Ultra HD televizyonlar için bu dönüştürücü 2,1 cm'dir. Bu durumda, 65 inç TV için minimum mesafe yaklaşık 136,5 cm olacaktır. Bu model bu nedenle küçük bir oturma odasına da yerleştirilebilir.

Doğru TV Boyutu


Sonraki adım, özel bir efekt elde etmek için TV'nizin genişliğini ölçmektir. Daha küçük bir alanınız varsa, TV ne kadar büyükse, orantılı olarak o kadar küçük ve kabinin daha düşük olması gerektiği ilkesini izlemelisiniz. Çok geniş bir mobilya parçasıyla eşleştirilmiş büyük bir TV, bulunduğu iç mekanı bunaltacaktır.
Hacimli eşyaların hayranıysanız, uzun bir TV sehpası sizin için mükemmel bir çözüm olabilir; ancak daha minimalist çözümler tercih ediyorsanız, bir TV masası veya daha küçük bir TV sehpası tercih etmek daha iyidir.
Ayrıca TV sehpası , ekipmana sabit destek sağlayacak kadar geniş olmalıdır . Bununla birlikte, büyük boy bir raf, ekranın kendisini görsel olarak küçülterek iç kısımdaki oranları bozar.
Bu nedenle ideal seçim, televizyonunuzun köşegeninden en az 5 ila 10 cm daha geniş bir modeldir. TV'nin yüzeyi kabinin sınırlarını aşmamalıdır. Çünkü bu, ekipmanı kazara darbelere ve denge kaybına maruz bırakır.
Asma (duvara monte) bir TV seçtiyseniz, altındaki dolap ondan daha kısa olabilir. Ancak orantıları korumak ve daha uzun bir TV ünitesi seçmekte fayda var. Öte yandan, perde mobilya üzerine yerleştirilmişse, mobilyanın maksimum yükünü kontrol edin.

TV Standı


TV standı pazarındaki teklif çok büyük. Peki oturma odanız için hangi TV sehpası modelini seçmelisiniz? Size en popüler türlerden bazılarını sunuyoruz.
Oldukça modern odalara adanan bu mobilya, blok bir tasarıma sahiptir ve kullanılan malzemeler genellikle oldukça çağdaştır. Metal, parlak cepheler, ham ahşap… Minimalist iç mekanlarda da işe yarayacaktır.
Bu tür tv ünitesi çeşitleri, küçük bir şifonyer, TV rafları veya bölmeler şeklinde olabilir ve kesinlikle klasik çözüm severlere hitap edecektir.
Küçük TV mobilya masası, çatı katı stili de dahil olmak üzere hemen hemen her iç mekan stiline uyum sağlayan bir çözümdür.
Metal ayaklı küçük bir masa, duvarda kırmızı tuğla ve zeminde ahşap parke ile mükemmel uyum sağlayacaktır. Masa ayrıca kişisel eşyalarınızı saklamak için çekmeceler, küçük dolaplar veya bölmeler ile donatılabilir.

Asma TV Üniteleri


Bu, küçük odalar için mükemmel bir çözümdür! Modern karakteri ve sunduğu yerden tasarruf nedeniyle giderek daha popüler hale gelen bir TV sehpası türüdür. Böyle bir dolap, dar bir alanı mükemmel bir şekilde dengeler ve daha da genişletmek için genişliği kısıtlı odalar için uygundur. Ancak, asılı TV dolabının çok yükseğe monte edilmemesi gerektiğini unutmayın. Bu tür bir ekleme için TV'nin 100-110 cm yüksekliğe asılması tavsiye edilir.
Daha geniş bir alanınız varsa veya dairenizde modern tasarımlara odaklanmak istiyorsanız, tamamen televizyonunuza özel bir TV duvarı oluşturmaya karar verebilirsiniz.
Depolamalı bu TV dolabı , tüm yüzeyin şık ve pratik bir şekilde düzenlenmesini sağlar. Çok sayıda çekmecesi ve rafı ile size bol miktarda saklama alanı da sunacaktır. Peki tv ünitesi seçimi yaparken nelere dikkat edilmeli?

İşlevsel Mobilyalar


Bir TV sehpası seçerken işlevselliği göz önünde bulundurulmalıdır. Gelecekteki oturma odası mobilyalarınızı seçmeden önce, yerleştirmek istediğiniz ekipman sayısını saymanız gerekir.
Ayrıca göze hoş gelmeyen kablo karmaşasını önlemek için kabinde birkaç kablo açıklığı veya dahili çıkış olması da önemlidir. Ayrıca, ekipman çalışma sırasında ısındığından, optimum havalandırmaya sahip olmalıdır. Tv ünitesi seçimi nasıl yapılır öğrendiyseniz tamamlayıcı mobilyalar konusunda da bilgi edinmelisiniz.
Örneğin TV kabinine bir oyun konsolu veya DVD oynatıcı yerleştirilecekse, ekipmanın iyi bir şekilde düzenlenmesini sağlayacak raflı, bölmeli veya girintili modelleri seçebilirsiniz. İşlevsel mobilyalar ve salon dekorasyonu uyumu ciddi bir stili yaratmanızı destekleyecektir.
Tasarımcı bir TV dolabı her zaman bu avantajları sunmaz. Dolap da sağlam olmalıdır. Bir TV, özellikle büyük bir TV, sağlam bir temel gerektirir. Dayanıklı hammaddeden üretilmiş sağlam yapı, dolabın eğilmesini engelleyecek ve size uzun yıllar hizmet edecektir. Gördüğünüz gibi, uygun TV dolaplarının en uygun seçimi birkaç faktörden oluşur.
Estetik değerler, işlevsellik, uygun parametreler, ihtiyaçlarınıza göre özelleştirebileceğiniz en iyi modeli seçmede başarının anahtarıdır. İyi bir TV ünitesi sadece televizyon için değil salon için de fark yaratacaktır.
Etiketler: tv, ünite
Mart 03, 2022
Listeye dön