Tüm Alışverişlerinizde Kargo Ücretsiz

Çalışma Masası Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Çalışma Masası Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Çalışma Masası Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Çalışma masaları birçok ev için işlevsel olarak tercih edilebilir. Çünkü küçülen metrekarelere sığabilmek çok kolay değildir. Çalışma masası, bir ofiste veya odada kesinlikle eksik olmayacak mobilya parçalarından biridir. Nesneleri, belgeleri, bilgisayarları ve çok daha fazlasını saklamak için bir destek yüzeyi olarak kullanılır. Ancak müşterileri ofiste veya bir çocuk odasında karşılamak için, belki de ödev yapmak için de kullanılabilir. Çok yönlüdürler ve kişisel ihtiyaçlarınıza ve zevklerinize göre mobilyaların geri kalanıyla az çok kolayca birleştirilebilirler. Piyasada çeşitli boyutlar, renkler, türler vardır, ancak örneğin fazla alanınız yoksa ve bir destek yüzeyinin rahatlığından vazgeçmek istemiyorsanız, orijinal olanları da oluşturmak mümkündür. Çok amaçlı çalışma masaları nasıl olmalı? Konusuna değineceğiz.

Çalışma Masası Seçimi

Ofis mobilyası üretimi ile uğraşan sektördeki birçok firma, müşterilerinin tüm ihtiyaçlarını karşılamak için tasarladıkları kataloglarında çeşitli çözümler sunmaktadır. Ancak çoğu zaman bazı ürünler kalite standartlarına tam olarak uygun değildir. İnsanlar çalışma masası alırken nelere dikkat edilmeli? Gibi sorulara cevap ararken birçok detayı göz önünde bulundurmalıdır. İşçilerin ihtiyaçlarına göre ve yürürlükteki mevzuata göre büro mobilyalarının üretimi ile ilgili olarak, laminanttan veya diğer tür malzemelerle üretilen tezgahlar aşağıdaki gereksinimleri karşılamalıdır:

• Masa, gerekli tüm aksesuarları ve aletleri tezgah üzerinde tutabilmek için yeterince büyük olmalıdır.

• Üst kısmın boyutu , bilgisayarda çalışırken ön kollarınızı dinlendirmenize izin vermelidir ;

• Üst kısmın yüzeyi beyaz olmayan ve yansıtıcı olmayan bir renge sahip olmalıdır;

• Kenarları yuvarlak olmalı ve masa temizliğini kolaylaştıran buhar geçirgen malzemelerden yapılmalıdır.

Çalışma Masası Seçme Rehberi

Piyasada bireysel müşteri ihtiyaçlarına cevap verebilecek geniş bir ürün yelpazesi bulmak mümkündür. Bir ofis masası seçerken tavsiyemiz, uygun fiyatlarla tezgah modelleri sunan ancak her zaman en kaliteli malzemeleri kullanan şirketlere güvenmek . Ofisler için masa ve masa tablaları , her biri kendine özgü özelliklere ve farklı renklere sahip çeşitli malzemelerden yapılmıştır. Çalışma masası alırken dikkat edilmesi gerekenler, işçinin işini en iyi şekilde yapabilmesi için birbiriyle dengelenmesi gereken mobilyaların yüksekliği ve boyutlarıdır. Zevkinize veya ihtiyacınıza göre ahşap, cam, kristal veya masif ahşap masa gibi malzemeleri tercih edebilirsiniz. Daha klasik mobilyalara ihtiyaç duyan ofisler ve tarzını daha modern ve renkli mobilyalara yönlendiren diğer çalışma ortamları var. Peki, çalışma masası alırken nelere dikkat edilmeli? İşte bazı detaylar:

• Bilgisayar klavyesi, kolların dinlenmesi için yeterli alan olacak şekilde çalışma yüzeyine yerleştirilir

• Tezgahın yüksekliği ayarlanabilir (en az 68 cm en fazla 82 cm), açık renkli ve yansıma yapmayan bir yüzeyden yapılmış olmalıdır

• Monitör ve koltuk arasındaki mesafe 50 ila 80 cm arasındadır.

• Uygun bir koltuk ile kombine edilmiş bir masa yapmak veya satın almak sağlığımıza yardımcı olabilir. Sırt ve alt uzuvlara eşlik eden iş istasyonları ve koltuklar, hem omurga hem de kaslar üzerinde olası faydalı etkilerle doğru duruşun desteklenmesine yardımcı olabilir. İşinizde daha fazla verim veya sadece daha güzel bir dekorasyon sağlamak için yeterli! Yeni mobilyanızı öne çıkarmak için çok fazla dağıtmamanızı öneririz. Sadece ihtiyacınız olanla (kalemlik, defter, saklama kutuları vb.) örtün. Eğer büyük bir odanız varsa, dengeli bir render için orta veya büyük boyutlu bir çalışma masası seçmenizi tavsiye ederiz.

Iskandinav Eğilimler

Tarz açısından, İskandinav görünümü için her zaman bir zaafımız vardır. Düz çizgiler, pergel ayaklar ve açık renkler... Bu çalışma masası her türlü odaya uyum sağlar. Ayrıca , örneğin ahşap ve metal ile malzemeleri ve ilhamları karıştıran modelleri de seviyoruz. Depolamaya ihtiyacınız varsa, çekmeceli bir masanın sizi cezbetmesine izin verin. İki, üç hatta dört, yan yana, üstte veya hepsi aynı tarafta... Orada vakit geçirirken ortalıkta dolaşan her şeyi saklayabilirsiniz. Son olarak odanın bir köşesine yerleştirilecek üçgen modeller de vardır. Bunlar bazı odalarda çok pratik olabilir!

Home Ofis Detayları

Covid-19'un yayılmasına karşı savaşmak için 17 Mart 2020'de uygulanan sınırlamanın başlangıcından bu yana, birçok insan uzaktan çalışmanın zevklerini keşfetti. Bazı insanlar için evden çalışmak bir sorun değilse ve hatta oldukça keyifliyse, diğerleri için konsantre olmak ve evde çalışmak her zaman kolay değildir. Belki de, sizi başka türlü yapmaya teşvik edebilecek tüm dikkat dağıtıcı şeylerden uzakta, huzur içinde çalışabileceğiniz bir alan sağlamadığınız için. Ancak bazen evde küçük motive edici bir ofis alanı oluşturmak yeterli olmuyor. Çalışmak isteyeceğiniz bir alan bularak başlamanız gerekecek. Dikkatinin kolayca dağılmaması için mümkünse sessiz olmalı. Oturma odanızda yatak odanızda küçük bir köşe olabilir veya daha da iyisi , şanslıysanız özel bir oda olabilir. Kendinizi genellikle odaklanmanıza yardımcı olmayan TV gibi dikkat dağıtıcı şeylerle çevrelemekten kaçının. Oldukça gerekli bir şekilde, oldukça rahat seçmenizi önerdiğimiz bir masa ve sandalye ile çalışmanız gerekecek. Bunun üzerinde oturmak için çok zaman harcamak zorunda kalacağınızı unutmayın. Sevdiğiniz ve çalışma isteği uyandıran mobilyalara yatırım yapmaktan çekinmeyin, motivasyonunuzu etkileyebilir. İskandinav, endüstriyel, minimalist, bohem ya da daha işlevsel, birbirinden farklı, her tarzda ofisler var... Kendinizi donatmanın tam zamanı! Aynı şey ofis koltukları ve koltuklar için de geçerlidir:

Çalışma Masası Aksesuarları

Evden veya ofiste çalışanlar için masalar her zaman yüzeyde bazen çizebilen veya küçük oyuklar oluşturabilen aksesuarlar, nesneler (hesap makineleri, boş cepler, kalemlikler, klavyeler ve işaretçiler) ile doludur. Her gün bu nesneler hareket ettirilir, kullanılır ve bunlara ayak izi bırakan ellerin yağlılığını veya vücut ısımızı da eklersek, zamanla ve yıpranmayla harap olmuş çirkin masalar buluruz kendimizi. Çok amaçlı çalışma masaları nasıl olmalı?Cevap aramamız gereken soru budur. Malzeme seçiminin ilk aşamasında, alanları daha iyi organize etmek için masa ile birleştirilecek doğru aksesuarların hangileri olduğunu hemen belirlemek iyidir. Çalışmayı daha rahat hale getirmek için hangi aksesuarların satın alınacağını değerlendirmek önemlidir:

Çekmeceli Dolap:

Tezgah üzerinde yer açmak için kullanılan dört veya beş çekmeceden oluşur. Piyasada çeşitli türler vardır, en çok satın alınanlar , kutulardan ziyade nesneleri içerecek kadar geniş plastikten olanlardır. Çekmecelerin içinde, gerektiğinde hızlı bir şekilde bulmak için çeşitli nesneleri düzenleyebilirsiniz. Kullanım sonunda her bir nesneyi uygun alana koymayı unutmayın

Raflar:

Her ikisini de yararlı olabilecek yayınları toplamak için bir mobilya aksesuarı olarak satın alabilir, böylece arşiv aramak için evinizde veya ofisinizde dolaşmaktan kaçınabilirsiniz; sofra takımı tutucuları: Makas, zımba ve ofis için gereken her şeyi veya alternatif olarak tek parçaları yerleştirmek için komple setler de vardır

Kalemlik:

Kalemleri, tükenmez kalemleri, silgileri, düzelticileri, içinde birden fazla bölme bulunan tek bir kapta saklamanıza izin verir. Kalemlik, masanıza şıklık veya modernlik katmak ve tamamlamak için ofisinizin stiliyle birleştirilebilir. Zarif ofisler için sade bir gümüş kalemlik veya daha klasik masaları kişiselleştirmek için ahşap tercih edebilirsiniz. Kablolar için delikler veya kanallar: PC'ler, monitörler, klavyeler veya fareler gibi çevre birimlerinin konumlandırılmasını kolaylaştırma, elektrik kablolarının birikmesini ve çeşitli bağlantıları gizleme işlevine sahip olan. Yeni nesil çalışmaları masaları kablolar için optimize edilen seçeneklerle dikkat çekmektedir.

Etiketler: masa
Nisan 06, 2022
Listeye dön