Tüm Alışverişlerinizde Kargo Ücretsiz

5 Adımda Ev Salonu Dekorasyonu

5 Adımda Ev Salonu Dekorasyonu

5 Adımda Ev Salonu Dekorasyonu

Ev salonu dekorasyonu önem verilmesi gereken işlemlerden biridir. 2022 senesinde yeni renk ve trendlerle beklentilerinizi karşılayan dekorasyonu kurabilirsiniz. 5 adımda ev dekorasyonu için adım adım istenen sonuca ulaşılabilmektedir. Başlangıçtan sona kadar planlı hareket ederseniz başarı oranınızda artış olacaktır. Dekorasyonda başarı demek sizin daha iyi koşullarda yaşamanız, zaman geçirmeniz anlamına gelmektedir.

Salon Dekorasyon Fikirleri 2022| 5 Adımda Ev Dekorasyonu

5 adımda ev dekorasyonu için belli başlı adımları takip etmeniz, para ve zaman kaybına ek ruhsal açıdan da kaybınızı engelleyebilmektedir. Modern yaşam alanlarında iç mekan düzenlemelerinin psikolojik açıdan önemi son derece büyüktür.

1. Plan Çıkarma Büyüklük Hesaplaması

Öncelikle ferah salon dekorasyonu amacınız olduğu varsayılırsa, plan çıkararak işe başlayabilirsiniz. Plan çıkarmak, ortamdan nasıl beklentinizin olduğu konusunda düşüncelerinizi görüntülerden beklentilerinizi oluşturmaktadır.

• Dekorasyon planı çıkarırken salondaki her ayrıntıyı değerlendirmelisiniz. Başka işleriniz yoğunsa bu alanda destek alabilir, kendiniz zaman ayırarak doğru sonuçlara odaklanabilirsiniz. Plansız yapılan dekorasyon pek de kalıcı etki bırakmayacaktır. Kendi stilinizi yaşam tarzınıza göre uygun biçimde oluşturmalısınız.

• Ferah salon dekorasyonu kurmak zor görünse de planlı bir işlemle mümkün olabilmektedir. Yeni moda renklerde ferah hissettiğiniz seçenekleri de bularak ilerleme sağlamanız önerilir. Modellere bakmak, alan büyüklüğünü hesaplamak, ne kadar eşya istiyorsanız bunu bütçeye göre ayarlamak gerekir.

• Küçük salon dekorasyon fikirleri incelemesini mutlaka yapmalısınız. Salonunuz küçük boylardaysa mutlaka doğru ürün olmalıdır.

• Dikdörtgen salon dekorasyon örnekleri 2022 senesinin de getirdikleriyle beraber dikkate alınabilir. Kenarları kısa ve yatay uzunluğu çok olan salonlarda enine bir yerleşim planı oluşturabilirsiniz. Kolonlar varsa bu alanlar doğru değerlendirilmelidir.

• Kolonları bol salonlarda minder ve dekorasyon arka planı daha kolay şekilde oluşabilmektedir.

2. Sosyal Medya İncelemesi | Dekorasyon Ürünü Seçimi

Ev salonu nasıl dekore edilmeli sorusunun hazırlık ötesi aşamasında ürün incelemesi dönemini çok doğru kullanmalısınız. Bir liste çıkararak hangi ürün nereye ne kadar lazımsa bütçe hazırlığı olmalıdır. Sosyal medyada örnekleri incelemek, dekorasyon ürünleri satışı olan yerlere bakmak büyük fayda sağlayacaktır. Görsel zevk anlamında salon dekorasyon fikirleri ne kadar çok olursa sizde yeni düşünceler oluşabilir. Evinizi nasıl istiyorsanız salona özel bir uygulama tasarlamalısınız.Salon dekorasyonundaki beklentilerinizden bazıları aşağıdaki gibi olabilir: • Salonda televizyon izlemekle geçen zaman çoksa TV büyük ve izleme alanı bireysel konfora dayalı olabilir. Tekli koltuk modellerine odaklanmak faydalı olacaktır.

• Salon küçükse ve genelde çalışma amaçlı geçen zaman daha çoksa masa mobilyalarını geniş seçebilirsiniz. Oturma alanına masa olmaması için dar uzun oturaklar kullanabilirsiniz. Kolonlu bir salonda bu döşemeler çok etkili olabilmektedir.

• Misafirleri ağırladığınız salonlarda oturma alanları geniş yer bulmalıdır. Konuklarınızın yeme içme alanı, TV izleme vs. alanı bağımsız ve yeteri kadar büyük olmalıdır. Salgındaki korona bulaşma risklerini de dikkate alarak plan yapabilirsiniz. Mesafeleri artıran oturma alanı kurmalısınız.

• Sade şık salon dekorasyonu hakkında birçok yerde sayısız fikir bulabilirsiniz. Minimal özellikler yeni yılda da etkisini sürdürmektedir. Mobilya ve halılarda çok sade görüntülerle mükemmel dekorasyonlar yapabilirsiniz.

• Modern salon dekorasyonu,salon iç dekorasyon örnekleri sosyal medya sitelerinde kendi hesabınızla bile incelemeye açıktır. Mağazaları, her fikri kendi salonunuza uyarlama gibi düşünerek doğru kararı vermelisiniz.

3. Renk Seçimleriyle Salon Dekorasyonu

Ev dekorasyonu yaparken renk seçimleri en önemli aşamalardan biridir. Renkleri birçok kritere göre belirleyebilirsiniz: • Yeni sezonda trend renkler • Mobilya renklerinden bekledikleriniz • Salondaki tüm eşyaların ve zeminin renklerinin değerlendirilmesi • Renk uyumu en iyi olacak tasarımlar • Renklerde uyumsuzluk varsa gözden kaçmışsa nasıl düzenleme olacağı • Genel duvar renklerinde ileride değişiklik olacak mı sorusunun yanıtı • Evde dinlenmeye mi odaklanacaksınız yoksa çalışmaya mı sorusuna göre renk seçimi vs. önem kazanacaktır. • Gri salon dekorasyon fikirleri 2022 senesinde birçok alanda olduğu gibi dikkat çekmektedir. İyileştirici renklerden biri olarak gri, baskın tonlarda salonlarda çok sayıda kullanılmaktadır. Dekorasyonda hemen her renkle de kombin edeceğiniz renkleri seçebilirsiniz. • Salonlarda gri renkler canlı ve pastel tonlarla birlikte kullanılabilmektedir. Yenilik yapacağınızda salonda birkaç düzenlemeyle sonuç alabilirsiniz. • Canlı renklerin kombinasyonu salonlarda diğerlerine göre daha zor olacaktır. Salonlarda misafir ağırlamak için bazen değişiklik istediğinizde bu konuda zorlanmanız olasıdır.Canlı renkleri sade renklerin arasındaki ton farkları olarak düşünerek salonlarınızda değişiklik payı bırakabilirsiniz.

4. Salonda Yerleşim Planını Uygulamaya Geçirme

Ev dekorasyonu yaparken en önemli aşamalardan biri salonda yerleşim planını uygulamaya geçirme olacaktır. Hangi mobilya ve eşyayı nereye nasıl yerleştireceğinize karar vermeli, doğru biçimde düzen sağlanmış olmalıdır.

• Kare salon dekorasyon fikirleri arasında en uygun yerleşim planı L koltuklar, tekli koltuklar ve küçük halılar şeklindedir. Orta bölüme sehpa koymak daraltıcı etki yapabilir. Bu nedenle duvara yüksek mobilya sehpa yerleşimi olabilir. Bar havası vereceğiniz salonlarda yeme içme alanınız da keyifli ve pratik hal alabilmektedir. Kare salonlarda duvarlarınıza mutlaka eklemeler yapmayı düşünmelisiniz.

• L salon dekorasyon fikirleri geniş salonların vazgeçilmez düzenlerinden birdir. Büyük alanları L koltuklar ve tamamlayan eklemelerle mükemmel gösterebilirsiniz. L koltukları dar salonlarda kullanmak yer tasarrufu sağlayacaktır. Büyük salonda eklemelerle L koltuk zenginleştirilebilirken küçük salonlarda daha az eşyayla düzenleme olmalıdır. • İnce uzun salon dekorasyon fikirlerine bakıldığında koltuklarınız odaya paralel olduğunda TV izleme alanı daha iyi olacaktır. Uzun salonlarda TV ünitesini yüksek bir yere koyduktan sonra koltuklar ortadan ikiye bölünecek şekilde ayarlanabilir. Ortada kalan kısımda masa sandalyeleri yerleştirebilirsiniz. Bir bölüm izleme alanı diğer bölümse yeme içme veya çalışma yeri olabilir.

• Uzun geniş salon dekorasyonu yapacaklar için genişliği verimli kullanmaya odaklanabilirsiniz. Yemek yeme ve çalışmaalanıyla oturma alanlarını iki yanda bölerek yapabilirsiniz. Geniş salonlarda tekli koltuklardan çok sayıda alarak alanın özellikleri değiştirilebilir.

5. Aksesuar Ayarlaması Son Düzenlemeler

Salonda duvar dekorasyonu aksesuar aşamasının önemli bir parçasıdır. Mobilya seçimlerinize uygun şekilde duvar düzenini kurabilirsiniz. Tablolar, resimler, fotoğraflar, çeşitli süslemeleri ekleyerek ortamdaki havayı belli bir konsepte göre ayarlayabilirsiniz.

• Salon avize dekorasyonu yaparken avizenin tavana göre ayarlanması önemlidir. Yüksek tavanlarda avize modelleri daha büyük olabilecekken düşük ve orta yükseklikteki tavanlarda, gömme ışıklandırma düşünebilirsiniz. Işıklandırma her yerde aynı olsun diyenler için en makul sistem duvar içi panel aydınlatmalar olacaktır.

• Salon mobilya dekorasyonu yaparken vazolar, ışıklandırmaların yerden olanları, tüllü, tüylü süslemeler, pelüş halılar vs. dilediğiniz gibi seçilmelidir. Salonlarda genel stile uygun hangi aksesuar varsa bunu kullanmalısınız. Enerji kesintisi olmaması bakımından düşünceleri, duyguları doğru yansıtan, seveceğiniz bir alan kurmaya çalışmalısınız.

• Modern büyük salon dekorasyonunda aksesuara çok para harcamak istemiyorsanız, koltuklarınızı daha gösterişli seçebilirsiniz. Renk ve tasarımı daha baskın olan mobilyalarda aksesuar ihtiyacı azalabilmektedir.

Açık Mutfak Salon Dekorasyon Fikirleri

Açık mutfak salon dekorasyon fikirleri konusunda ayrıca bir araştırma yapabilirsiniz. Salon ve mutfak bir arada olduğunda bölmeler daha da önem kazanmaktadır. Açık mutfaklarda salon ile ayırıcı bölme özellikleri, mobilyalarla bütünleşmelidir. Siyah bir bölme varsa mobilyalarda gri vs. renkleri uyumu sağlamaktadır. Beyaz bölmelerle hemen her renk kullanılabilir. Ev salonu nasıl dekore edilmeli sorusunu ekonomik açıdan en uygun hale getirebilirsiniz.
Etiketler: ev, dekorasyon
Mart 29, 2022
Listeye dön