Tüm Alışverişlerinizde Kargo Ücretsiz

Bahçe Dekorasyonunun Püf Noktaları

Bahçe Dekorasyonunun Püf Noktaları

Bahçe Dekorasyonunun Püf Noktaları

Bahçe dekorasyonu püf noktaları güzel bir keyif ve zaman geçirme alanı kurmak için önem taşımaktadır. Birçok ekleme ve düzenlemeyi kullanarak avantaj sağlayabilirsiniz. Bahçe dekorasyonunun püf noktaları kendinizin ve iç mimarların yapabileceği birçok düzenlemeyi barındırmaktadır. Değişiklik istediğinizde ürünleri kullanacağınız geniş kapsamlı bir araştırma yapmak fayda edecektir. Neleri kendiniz yapabilir, neleri yapamazsınız bunu değerlendirerek ürünlerden alabilirsiniz. Tercihleriniz direkt satın almak da olabilecektir.

Bahçe Dekorasyonu Fikirleri 2022

Dekorasyonu etkileyen birçok kriter bulunmaktadır. Bahçedeki dekorasyonda da renkler, kullanılan modeller vs. etkili olabilmektedir. Temelde popüler olana göre değil de kendi isteklerinizi işlevsel açıdan da oluşturan alanlar kurabilirsiniz.

1. Küçük Bahçe Dekorasyonu 2022

Bahçenizin boyutlarını dikkate alarak küçük bir alanı mükemmel hale çevirebilirsiniz. Küçük bahçelerde oturma alanlarını daraltmalı, süslemelere daha çok odaklanmalısınız. Tekli oturma alanlarını kurmak için sandalye süslemelerini yapabilirsiniz. Renkli sandalye ve masa süslemesinden set yapmak, kenarlara canlı bitkiler koymak iyi görünebilir.

2. Taşlarla Bahçe Dekorasyonu

Bahçe dekorasyonu nasıl yapılır sorusunun taşlarla yanıtlanması farklı bir esinti anlamına gelebilir. Taşları öncelikle seçeceğiniz alanı bulmalısınız. Deniz kenarları, dekoratif taş satan yerler vs. değerlendirilebilir. Taşları genellikle ağaç dipleri, duvar kenarlarında süsleme olarak kullanmalısınız. Zemin için pürüzlü olduğundan düşme riski söz konusudur.

3. Ahşap Bahçe Dekorasyonu

Bahçede ahşap en zorlu malzemelerden biridir. Ahşap kullanacakların koruyucu madde eklendiğinden emin olması, doğru ürünü alması önerilir. Nem ve kötü hava şartlarına bağlı olarak malzemeleriniz zarar görebilecektir. • Ahşap saksılar büyük ve dikkat çeken malzemelerden olacaktır. • Ağaç kenarlarını ahşap karelerle örebilirsiniz. • Ahşap süslemeler, ses çanları, türlü duvar dekorasyonlarında kullanımı ideal olabilir.

4. Villa Bahçe Dekorasyonu

Villa bahçelerini büyük olarak varsayarsak bu alanda birçok düzenleme yapabilirsiniz. Yeşilliği artıran ve koruyan düzenlemeler için birçok yöntemi dekorasyona uyarlayabilirsiniz. Villa bahçesinde kapalı ve açık alanlara göre oturma alanı yapabilirsiniz. Villa bahçelerinde saksılar ve büyük oturma alanlarında bol minderler etkili olabilir. Sedir benzeri alanlarda ev havası oluşturabilirsiniz. Dış koşulları da düşünerek tente uygulamalarından faydalanmak etkili olacaktır. Otomatik veya manüel tenteler ortama çok özel bir hava katabilir.

5. Ucuz Bahçe Dekorasyonu

Ucuz bahçe dekorasyonunun en etkili yollarından biri geri dönüşüm ürünlerini kullanmak olacaktır. İkinci el dekoratif malzemelerden de faydalanarak dilediğiniz bahçe görüntüsünü verebilirsiniz. Bahçede plastik masa sandalye takımı hem şık hem de konforlu bir kullanım sunacaktır. Şemsiye eklemesi yaparak avantaj elde edebilirsiniz. Askılı süslemeleri kullanmak genel bahçe havasını kolayca değiştirecektir. Bunu sağlayan süslemelerin görsellerini İnstagram ve diğer sosyal medya alanlarında inceleyebilirsiniz.

6. Köy Evi Bahçe Dekorasyonu

Köy evi bahçelerinde dekorasyon yapılacak alanda bitkisel ürünler de yetiştirecekseniz ayrı bölümler oluşturmanız gerekir. Korunaklı alanlar için plastik malzemeleri süsleyebilirsiniz. Kapı giriş alanlarını boyamak, renk değişiklikleri avantajlı uygulamalardandır. Evle bütünleşen bir dekorasyon sağlamak epey güzel görüntü verir.

7. Dış Bahçe Dekorasyonu

Kapı önü dışındaki kısımlar dış bahçe alanları olarak tanımlanmaktadır. Ev ve iş yerleri, mağazalar alışveriş merkezleri dışındaki bahçe dekorasyonu nasıl yapılır sorusu için detaylı bir planlama gerekmektedir.

• Hangi malzemelerin kullanılacağına karar vermelisiniz.

• Alandaki malzemelerin nereye nasıl yerleştirileceğini şekillendirmelisiniz.

• Ağaç diplerine ve duvar kenarlarına uygulanacak süslemeler, masa sandalye oturak alanlarını doğru aralıklarla yerleştirmeniz gerekir.

• Yapay çiçeklerin uygulanacağı alan önemlidir. Işıklandırmalarla süsleme yaparak daha etkili bir görsel oluşturulabilir.

• Hangi ağaç türünü kullanarak dekorasyon yapacağınıza karar vermelisiniz. Bitki veya ağaçların kullanımı dikkat gerektirecektir. Bakım sürecini de dekorasyona dahil etmelisiniz.

• Ne kadar çok mimari örnek incelenirse dış bahçe alanı düzenlemesi o derece özgün olacaktır. Diğer yerlere göre farklı bir alan kurmanız kamusal alana dair önem taşır. Belirli bir sistemle dekorasyonu yapmak ortamdaki faydaları artıracaktır.

8. El Yapımı Bahçe Dekorasyonu 2022

Bireysel alanlarda bahçe dekorasyonu yapılırken genellikle el yapımı teknikler ve ürünler daha çok kullanılmaktadır. El yapımı demek araç olmadan kendinizin dekoru tamamlaması olacaktır.

• Bahçeye çadır kurabilir ve çocuklarınız için küçük yaşam alanları yapabilirsiniz.

• Alandaki planı kendiniz oluşturmalı ve tasarımı kafanızda belirlemelisiniz.

• Elle kolayca şekillendireceğiniz oturma alanlarını bulabilirsiniz.

9. Çiçeklerle Bahçe Dekorasyonu

Çiçeklerle bahçe dekorasyonu yapmak dayanıklı çiçekler ve dayanıksız çiçekler olarak sınıflandırılabilir. Ağaçlar ayrıca bir alan olarak ele alınabilmektedir.

• Mevsime göre çiçek seçimi yaparak bahçedeki alanı daha güzel hale getirebilirsiniz.

• Saksılardaki çiçeklerinizi korunaklı bir alanda bekleterek zarar görmesini engellemelisiniz.

• Dekorasyonu bitkilerin özelliklerine göre oluşturabilirsiniz. Aleo vera gibi bitkiler kapalı yerlerde daha iyi büyümektedir. Açık havada yaprakları kolayca renk değiştirmektedir.

• Renkli çiçeklerin ortama taşıdığı havayı mobilyalarınızla tamamlamalısınız. Renkli mobilya ve minderler, şemsiyeler ortamdaki enerjiyi daha da iyileştirecektir.

• Çiçekleri yapay olanlardan seçecekseniz hava koşullarına bakmaksızın dilediğiniz yerde kullanabilirsiniz. Bahçede pencere kenarları yapay çiçeklerin konumlanacağı en güzel alanlardan biridir. Çerçeve çizerek çiçekleri renklere göre sınıflandırabilirsiniz.

10. Paletle Bahçe Dekorasyonu

Renkli paletlerle bahçe dekorasyonunun püf noktaları konusunda önemli bir atılım yapabilirsiniz.Paletleri oturak olarak kullanabilir, çiçek vs. süslemeleriniz için ana malzeme yapabilirsiniz.

• Paletler kullanılmayan ürünlerden yeni düzenleme şeklinde dekorasyon malzemesi olabilmektedir.

• Büyük paletlerle oturma yerleri yapmak için üzerlerine minder gibi yumuşak malzemeler eklemelisiniz.

• Paletlerle dikine yerleşim ardından saksılık yapabilirsiniz. Saksılarınızı renkli seçerek ortaya dekoratif görüntüler çıkabilecektir.

• Paletlerin katlı halde üst üste konması devasa bir ayakkabılık olmasını sağlayabilir. Üzerini bir şemsiye veya ufak çadırla kapatabilirsiniz.

• Bahçelerde çocuk oyun alanları kurmak için paletlerden yardım alabilirsiniz. Paletler yassı ve ortalama kalınlıktaysa birkaç tane yan yana koyarak altlarını oyuncak yerleşim yeri de yapabilirsiniz.

• Paletlerle bahçede köpek kedi yuvası yapabilirsiniz. Üzerlerindeki pürüzleri azaltarak yumuşak minderler uyuma alanları oluşturacaktır.

11. Lastikten Bahçe Dekorasyonu 2022

Lastikten bahçe dekorasyonu yapmak için birçok fikri deneyebilirsiniz. Lastikler içerisine eklenecek birçok malzeme sayesinde dekorasyonda en kalıcı ve etkili malzemelerden biri haline gelmektedir.

• Elinizde boş lastikler varsa, bu lastikler araba lastiği çerçevesi gibi içi tamamen boş ve bütünse hemen adımları atmaya başlamalısınız.

• Lastik değerlendirmesi yaparken bütünlüğü bozulmuş olanlar varsa, zaman ve tamir ayarlaması yapmanız önerilir. Lastiklerin kesik ve yapıştırılacak yerleri için ne kadar zaman ayıracağınız net olmalıdır. Zaman yoksa sorunsuz lastikleri dekorasyon malzemesi olarak kullanmalısınız.

• Lastiklerin alt kısmına bir plaka eklemek, lastiğin içerisini doldurmanızı sağlayacaktır.Kalın bez parçasını da ekleyerek dekorasyon malzemesine dönüşüm devam edebilir.

• Lastiği boyadığınızda dekorasyona daha uygun hale gelecektir. Yeşil, mavi, lacivert, gri gibi tonları kullanabilirsiniz. Düz siyah da bakımlı görünmesini sağlamaktadır.

• Lastiği boyadıktan sonra üzerine yapışkanlı süslemeler eklenebilir. Daha sevimli bir hal alacaktır.

• Lastiği süsledikten sonra içine ne koyacağınıza karar vermelisiniz. Çiçek, türlü eklemeler, heykeller, kitaplar, oyuncaklar vs. olabilir.

• Lastiklerle salıncak yapabilirsiniz. Kalın bir iple sağlam bir şekilde demire bağlayarak çocuklara özel salıncaklar güzel bir bahçe görüntüsü verecektir.

12. Bahçe Duvar Dekorasyonu

Bahçe dekorasyonu duvarlarla beraber daha güzel bir hal alabilmektedir. Duvarlara ekleme yaparken plastik materyaller dış etkenlere karşı dayanıklı olacaktır.

• Plastik duvar süslemelerini çivilerle bahçe duvarlarına asabilirsiniz.

• Duvarlara plastik su geçirmez tablolar ekleyebilirsiniz.

• Renklendirmeyi sıralı halde çeşitlendirmek güzel görüntü sağlayabilir.

Etiketler: bahce, bahce dekorasyonu
Mart 14, 2022
Listeye dön